post

هیچ‌کس حق ‌سیاه‌نمایی ‌تلاش‌های جمعیت هلال‌احمر در زلزله اخیر را ندارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، علی لاریجانی عصر امروز در همایش شکرانه خدمت با موضوع امدادرسانی پیاده‌روی اربعین حسینی و زلزله کرمانشاه که در سالن اجتماعات شهرداری قم برگزار شد، اظهار داشت:  خدماتی که هلال‌احمر در زلزله کرمانشاه انجام داده بسیار قابل‌تقدیر است.

وی با اشاره به تشکیلات مردم محور جمعیت هلال‌احمر افزود: جمعیت هلال‌احمر جزء دستگاهی بوده که در آن نیروهای داوطلب عاشق و فداکار وجود دارد، که نظیر آن در دستگاه‌های دیگر پیدا نمی‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مهم‌ترین حسن و مزیت جمعیت هلال‌احمر اعتماد عمومی جامعه نسبت به این نهاد بوده که همواره نیز افزایش پیداکرده و این اعتماد عمومی بزرگ‌ترین نقطه قوت سازمان جمعیت هلال‌احمر است.

لاریجانی تصریح کرد: در زلزله اخیر کرمانشاه درمجموع بیش از 40 میلیارد تومان کمک‌های نقدی مردم ایران به جمعیت هلال‌احمر برای امدادرسانی به حادثه دیدگان این زلزله مخرب جمع‌آوری شد که بسیار ارزشمند است.

وی تأکید کرد: مورد اعتماد بودن و مردم محوری این نهاد بزرگ‌ترین مزیت‌های موجود در این سازمان است و هیچ‌کس حق تخریب و یا سیاه‌نمایی در مورد تلاش‌های جمعیت هلال‌احمر در زلزله اخیر را نباید به خود راه بدهد، همچنین نشان دادن مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های جمعیت هلال‌احمر در زلزله کرمانشاه نیز امری بوده که وظیفه رسانه‌هاست.

نماینده مردم قم در  مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جمعیت هلال‌احمر در زلزله اخیر کرمانشاه عملکرد خوبی از خود نشان داد که اقدام به‌موقع و پخش چادر بیشتر از حد نیاز از نمونه‌های بارز عملکرد مناسب هلال‌احمر در زلزله کرمانشاه بود.

وی خاطرنشان کرد: نوع فعالیت جمعیت هلال‌احمر به خاطر مردمی بودن نوعی همبستگی و وفاق ملی را به وجود می‌آورد که به‌نوبه خود می‌تواند سبب افزایش سرمایه اجتماعی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز کرد:  مجلس شورای اسلامی نیز برنامه‌ها و طرح‌هایی را برای ارتقا سطح کیفی هلال‌احمر در نظر گرفته و برای آن منابع مخصوصی نیز پیش‌بینی کرده است.

لاریجانی با تأکید بر ضرورت تجهیز جمعیت هلال‌احمر به مدرن‌ترین و مجهزترین امکانات امدادرسانی افزود: باید سازمان جمعیت هلال‌احمر به تجهیزات موردنیاز و پیشرفته  برای مقابله با حوادث و اتفاقات بزرگی که ممکن است در آینده به وقوع بپیوندد تجهیز شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *