post

پولادگر: در بازی‌های آسیایی اندونزی به تکواندو ظلم شده است/ کاهش مدال‌های تکواندو را در اتحادیه آسیا پیگیری می‌کنیم

محمد پولادگر در حاشیه دیدار رؤسای فدراسیون‌های ورزشی با شیخ احمد، رئیس شورای المپیک آسیا در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: مسئولان برگزاری بازی‌های آسیایی اندونزی به رشته تکواندو خیلی ظلم کردند و متأسفانه اتحادیه تکواندوی آسیا نیز نتوانست به خوبی از این رشته دفاع کند.

وی در ادامه تصریح کرد: هیچ وقت سابقه نداشته است که در دوره‌های گذشته از مدال‌های رشته تکواندو کم شده باشد. در حال حاضر مدال‌های رشته تکواندو از 16 مدال به 14 مدال کاهش پیدا کرده است که چهار مدال از این 14 مدال نیز مربوط به نیوپومسه است.

پولادگر در پاسخ به این پرسش که «فدراسیون تکواندوی ایران نسبت به این موضوع اعتراض نخواهد کرد؟»، عنوان کرد: قطعاً اعتراض خواهیم داشت و باید وضعیت در دوره‌های آینده تفاوت داشته باشد. حتماً این موضوع را در اتحادیه تکواندوی آسیا مطرح و آن را پیگیری خواهیم کرد. اگر در این دوره نیز این موضوع زودتر مطرح شده بود از طریق مذاکره با کشورهای آسیایی و هماهنگی با آنها، فشارهایی را وارد می‌کردیم و اجازه کاهش پیدا کردن سهمیه رشته‌ تکواندو را نمی‌دادیم.

رئیس فدراسیون تکواندوی کشورمان در پایان خاطر نشان کرد: متأسفانه در حال حاضر شرایط به گونه‌ای شده است که کشور میزبان بازی‌های آسیایی از میزبانی خود سوءاستفاده می‌کند و اندونزی به نحوی از میزبانی خود سوءاستفاده کرده است. 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *