post

راهپیمایی یمنی‌ها در حمایت از فلسطین| طنین شعار “مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل” در صنعاء + تصاویر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیرة، صنعاء پایتخت یمن عصر امروز سه‌شنبه شاهد برگزاری یک راهپیمایی گسترده در میدان “باب الیمن” در همبستگی با ملت فلسطین و در محکومیت یهودی‌سازی قدس و انتقال سفارت آمریکا به قدس بود.

تظاهر کنندگان در این راهپیمایی در حالی که پرچم‌های فلسطین را همراه داشتند، شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و زنده باد قدس را سر می‌دادند.

شهروندان یمنی همچنین تجاوزهای رژیم صهیونیستی و جنایات این رژیم علیه ملت مقاوم فلسطین را محکوم و بر یکی بودن مسأله و سرنوشت تأکید کردند.

تظاهر کنندگان ضمن تأکید بر حمایت خود از ملت فلسطین تأکید کردند که علی‌رغم تجاوز ظالمانه آمریکا، اسرائیل و مزدوران عربشان در منطقه علیه یمن، آن‌ها مسأله فلسطین را از یاد نخواهند برد.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی رژیم‌های عربی و شیخ‌نشین‌های خلیج فارس را مسئول کامل تجاوزها و جنایات علیه ملت فلسطین دانستند.

شهروندان یمنی همچنین از امت اسلامی خواستند که به وظایف خود در قبال مسأله اولشان عمل کرده و اقدامی جدی برای یاری به ملت مظلوم فلسطین و مقدسات اسلامی که دشمن صهیونیستی برای یهودی‌سازی و از بین بردن هویت اسلامی آن تلاش می‌کند، انجام دهند.

از روز گذشته تاکنون 60 شهروند فلسطینی به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در جریان برگزاری راهپیمایی حق بازگشت همزمان با انتقال سفارت آمریکا به قدس و هفتادمین سالگرد تشکیل موجودیت رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌ و بیش از 2 هزار نفر نیز زخمی شدند.

شمار شهدای راهپیمایی بازگشت از ابتدا (دهم فروردین) تاکنون به 108 نفر رسیده که هفت نفر از آن‌ها کودک هستند و طی این مدت حدود 12 هزار نفر نیز زخمی شدند.

انتهای پیام/*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *