post

جام جهانی ۲۰۱۸|جرایم نقدی فیفا برای فدراسیون‌های مراکش، مکزیک، صربستان و روسیه

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سرویس رسانه‌ای فیفا، فدراسیون فوتبال مراکش به خاطر ورود شش نفر از اعضای تیم ملی این کشور به زمین پس از پایان بازی با اسپانیا و تحریک تماشاگران و پرتاب اشیای خارجی، حضور 13 نفر در منطقه فنی زمین که فقط اجازه حضور 11 نفر قابل‌پذیرش است از سوی کمیته انضباطی فیفا 65 هزار فرانک سوئیس جریمه نقدی شد.

بازی تیم‌های ملی فوتبال مراکش و اسپانیا در دور پایانی دیدارهای گروه B جام جهانی 2018 روسیه با تساوی 2 – 2 پایان یافته بود.

دیگر فدراسیونی که از سوی کمیته انضباطی فیفا با جریمه نقدی مواجه شد، مکزیک است. فدراسیون فوتبال مکزیک به خاطر اقدام تحریک‌آمیز و پرتاب اشیای خارجی توسط هواداران تیم ملی این کشور در بازی دور پایانی گروه F جام جهانی 2018 روسیه برابر سوئد 15 هزار فرانک سوئیس جریمه نقدی شد. این بازی با نتیجه 3 بر صفر به سود تیم ملی فوتبال سوئد پایان یافته بود.

کمیته انضباطی فیفا فدراسیون فوتبال صربستان را نیز به خاطر نمایش بنری سیاسی با ماهیت تهاجمی 20 هزار فرانک سوئیس جریمه نقدی کرد. جزئیات بیشتری در این رابطه از سوی سرویس رسانه‌ای فیفا منتشر نشده است.

فدراسیون فوتبال روسیه نیز از سوی کمیته انضباطی فیفا به خاطر نمایش بنر تبعیض‌آمیز نژادی از سوی هواداران تیم ملی این کشور با جریمه نقدی به میزان 10 هزار فرانک سوئیس مواجه شد.

کمیته انضباطی فیفا همچنین هشدارهایی برای چند فدراسیون فوتبال صادر کرد. فدراسیون فوتبال مصر به خاطر غیبت محمد صلاح، کاپیتان تیم ملی این کشور در نشست خبری پس از بازی دور پایانی گروه A جام جهانی 2018 روسیه برابر عربستان از کمیته انضباطی فیفا هشدار دریافت کرد. در این بازی عربستان با نتیجه 2 بر یک پیروز شد.

فدراسیون‌های برزیل و صربستان نیز پس از درگیری‌های هواداران این دو تیم در بازی‌های جام جهانی 2018 روسیه با هشدارهای کمیته انضباطی فیفا مواجه شدند.

نورالدین آمرابات، بازیکن تیم ملی فوتبال مراکش، رئیس فدراسیون فوتبال مراکش و مربی این تیم هم به خاطر رفتارهای خود در خلال بازی با اسپانیا در دور پایانی گروه B جام جهانی 2018 روسیه از کمیته انضباطی فیفا هشدارهایی دریافت کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *