post

کاراته کسب سهمیه المپیک|کسب ۲ نشان طلا و یک نقره برای کاراته‌کاهای جوان کشورمان/ سهمیه‌های المپیک ایران به عدد ۴ رسید

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در دومین روز رقابت‌های کسب سهمیه المپیک کرواسی امروز (شنبه) پنج نماینده کشورمان امروز به مبارزه با رقبای خود پرداختند. در این رقابت‌ها فاطمه خنکدار و علیرضا فرجی با کسب نشان طلا مجوز حضور در  المپیک بوینس‌آیرس را کسب کردند و نوید محمدی نیز با قبول شکست در دیدار نهایی ضمن کسب مدال نقره مجوز حضور در المپیک جوانان را کسب کرد.

در رقابت‌های امروز  و در وزن 53- کیلوگرم، فاطمه خنکدار پس از کسب پنچ پیروزی به دیدار نهایی راه یافت. خنکدار در دیدار نهایی نیز با نتیجه 2 بر یک از سد کاراته‌کای ازبکستانی عبور کرد  تا به نشان طلا دست پیدا کند.

براساس این گزارش، در وزن 61- کیلوگرم پسران نیز علیرضا فرجی با برتری مقابل نماینده گواتمالا در دیدار نهایی به نشان طلا دست یافت تا او نیز جواز حضور در بوینس‌آیرس را کسب کند.

این نتایج در حالی رقم خورد که در وزن 68+ کیلوگرم نوید محمدی با برتری مقابل رقبای خود فینالیست شد، اما در آخرین گام پس از تساوی 3 – 3 با قانون سنشو مغلوب حریف مراکشی‌اش شد تا با مدال نقره راهی آرژانتین شود.

همچنین در رقابت‌های امروز ابوالفضل میرزایی و نگین التونی، دو نماینده دیگر کشورمان با شکست مقابل رقبای خود از حضور در دیدار نهایی بازماندند تا در کسب مجوز المپیک ناکام بمانند.

روز گذشته نیز  مبینا حیدری در وزن 59- کیلوگرم، اولین مجوز حضور در المپیک را به نام خود ثبت کرد.

با پایان یافتن مسابقات انتخابی اوماگ کرواسی، تکلیف 42 کاراته‌کا از 48 شرکت‌کننده المپیک 2018 بوینس‌آیرس مشخص شد که سهم کاراته ایران در پایان این رقابت‌ها چهار سهمیه (دو سهمیه در بخش دختران و دو سهمیه در بخش پسران) بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *